Популярное

UZBEKISTAN YOUTH JUDO CHAMPIONSHIP 2020 (Молодежный чемпионат Узбекистана по дзюдо 2020 )

690 Просмотры
Издатель
Dzyudo bo'yicha yoshlar o'rtasidagi O'zbekiston chempionati
20-22 ноябрь кунлари пойтахтимиздаги "Унисверсал" спорт мажмуасида дзюдо бўйича ёшлар ўртасидаги Ўзбекистон чемпионати бўлиб ўтди
Мамлакат биринчилигида Қорақалпоғистон Республикаси, барча вилоятлар ҳамда Тошкент шаҳридан 400 нафарга яқин дзюдочи иштирок этмоқда. 2000-2002 йилларда таваллуд топган ёшлар ўртасидаги Ўзбекистон чемпионатида ўғил болалар ва қизлар 8 тадан вазн тоифасида мусобақа медаллари учун татамига чиқишяпти. Чемпионатнинг биринчи куни 6 та вазнда ғолиб ва совриндорлар номи маълум бўлди.

Ғолиб ва совриндорлар:

Ўғил болалар:

-55 кг
1. Миршод Раҳмонов (Бухоро)
2. Муҳаммади Аноров (Сурхондарё)
3. Баҳром Юсупов (Хоразм)
3. Жаббор Камолов (Бухоро)

-60 кг
1. Мирфайз Баҳриддинов (Бухоро)
2. Абдулбосит Абдусалимов (Тошкент)
3. Мирфайз Муҳаммедов (Тошкент вилояти)
3. Асадбек Обидов (Бухоро)

-66 кг
1. Бобур Ваджиев (Тошкент вилояти)
2. Муҳаммадали Сайдуллаев (Тошкент)
3. Абдураим Нутфуллаев (Тошкент вилояти)
3. Умарбек Ибрагимов (Тошкент)

Қизлар:

-44 кг
1. Гулшода Халилова (Наманган)
2. Анорхон Қамбарова (Наманган)
3. Диёра Раҳимова (Наманган)
3. Лазиза Саъдуллаева (Хоразм)

-48 кг
1. Диллола Деҳқонбоева (Наманган)
2. Сарвинисо Абдуллаева (Сирдарё)
3. Озодахон Саъдуллаева (Хоразм)
3. Кўҳинурбону Икромова (Андижон)

-52 кг
1. Умида Жуманиязова (Қорақалпоғистон)
2. Юляна Максетбаева (Қорақалпоғистон)
3. Кимёхон Самандарова (Хоразм)
3. Зарнигор Раҳмиддинова (Тошкент)
73 кг (42 иштирокчи)

1. Жалолиддин Бойназаров (Сурхондарё)
2. Баҳромжон Машрапов (Андижон)
3. Жавоҳирбек Сапаров (Тошкент вилояти)
3. Бунёд Эсонов (Навоий)

-81 кг (38 иштирокчи)

1. Рамазон Алладердиев (Сурхондарё)
2. Жалолиддин Қурбонмуродов (Қашқадарё)
3. Ҳакимбой Ярашев (Самарқанд)
3. Сардор Раҳматов (Бухоро)

-90 кг (29 иштирокчи)

1. Сардор Хуррамов (Тошкент вилояти)
2. Эрназарбек Хуррамов (Тошкент вилояти)
3. Абдулла Абдуллаев (Қашқадарё)
3. Дилшоджон Баҳодиров (Бухоро)

Қизлар

-57 кг (10 иштирокчи)

1. Ибодатхон Агажонова (Андижон)
2. Ситора Элмуродова (Тошкент шаҳри)
3. Мадина Астанова (Жиззах)
3. Феруза Усмонова (Тошкент шаҳри)

-63 кг (12 иштирокчи)

1. Гулсевар Абдумуталипова (Андижон)
2. Зебо Ёқубова (Хоразм)
3. Меҳрибону Нуриддинова (Наманган)
3. Мамлакат Султонова (Хоразм)

-70 кг (4 иштирокчи)

1. Фарангиз Холмуродова (Қашқадарё)
2. Ситора Қодирова (Самарқанд)
3. Дилбар Юсупова (Тошкент шаҳри)
#judo #uzbekistan #uzbek_judo
Комментариев нет.